-- free delivery --

For all orders over $300

Możemy szczerze stwierdzić, iż nie potrafimy zrozumieć, dlaczego to telefony ze stajni Samsunga walczą z iPhone'ami o prym na rynku. Porównując kolejne propozycje Sony i Samsunga dochodzimy do wniosku, że japończycy wypuszczają modele lepsze, zarówno pod względem wyposażenia, jak i stosunku ceny do jakości. Obserwując trend panujący w Europie, zauważamy, że Polacy zaczęli podążać drogą Amerykanów. Nie kupujemy już najlepszego sprzętu, wybieramy zaś ten, który naszym zdaniem jest popularny i podniesie naszą pozycję w społeczeństwie.

Sony, Samsung czy iPhone?

Trend przed specyfikacją?

W zestawieniach na najpopularniejsze telefony prym wiedzie Samsung. Podobną pozycję za oceanem ma Apple. Choć jeśli chodzi o tegoroczną propozycję, jak na razie to Sony jest pierwsze ze swoją Xperią 1, o której przeczytacie chociażby tutaj.

Porównując oferty proponowane przez Apple, Samsunga i Sony, dojdziecie do wniosku, że to właśnie ostatni producent ma do zaoferowania najlepszy produkt. Dlaczego?

W tym roku iPhone zastanawia się nad wdrożeniem systemu z trzema aparatami. Nie są nawet pewni, czy trzeci obiektyw się pojawi. Sony natomiast w swojej czerwcowej propozycji już umieściło takie rozwiązanie. Inżynierowie z Samsunga w Galaxy Note 10 rozważali dodanie czwartego aparatu, co oczywiście przeważyłoby szalę na ich stronę, ale na ten moment to jedynie plotki wypuszczane przez dział marketingu. Na chwilę obecną nie ma żadnych konkretów odnośnie nowego flagowca z Korei Południowej.

Pod względem designu, Sony jest już niemal w tym samym punkcie co Samsung czy Apple. Wypuszczane przez nich smartfony cechują się coraz lepszym stosunkiem wielkości wyświetlacza do rozmiarów całego telefonu. Widać też trend usuwania fizycznych przycisków z obudowy.

Co ciekawe Sony umieszcza w swoich modelach lepsze baterie niż Samsung. W Samsungu Galaxy S9, flagowcu, wypuszczonym na porzełomie pierwszego i drugiego kwartału 2018 roku, znajdziemy baterię o pojemności 3000 mAh. Sony zaś w Xperii 10, która jest jedynie czekadełkiem na tegoroczne danie główne, umieściła akumulator mniejszy ledwie o 130 mAh. Różnica w cenie pomiędzy oboma modelami to jednak niemal 700 złotych!

Główna zaleta Sony?

Naszym zdaniem główną zaletą telefonów Sony jest ich słabsza marketingowa pozycja na rynku. Chcąc pobić konkurencję muszą proponować równie dobre, o ile nie lepsze rozwiązania w korzystniejszych cenach. To sprowadza się do wręcz chorobliwego pościgu w licytowaniu się na usprawnienia. Przykładem może być wykorzystanie wyświetlacza 21:9, zarówno w Xperii 10, jak też w nadchodzącej Xperii 1.

Mam tylko nadzieję, że trend dotyczący zakupów smartfonów ze stajni Sony nie zmieni się przed premierą Xperii 1, bo wtedy jej cena może ulec zmianie. Na tę chwilę spodziewamy się maksymalnie 2500 zł za nowy egzemplarz. W porównaniu z premierowymi cenami telefonów Samsunga czy Apple’a, to niemal bezcen.Tym bardziej, że do tej pory w nowych iPhone’ach implementowano rozwiązania, które mogły zostać przedstawione wcześniej. Dopiero rozwój konkurencji zmusił ich do szukania obszarów, które należy faktycznie poprawić.